Jak vznikal Brutal kruháč

Jak vznikal Brutal kruháč – Ústecký deník

Tatínek dělal závodně atletiku, maminka hrávala volejbal. Usměvavý Jakub Jirgle je úspěšný trenér, sportovec a hráč amerického fotbalu. Nejen v Ústí nad Labem hodně lidí ví, že s pojmem Brutal Kruháč je spojen právě on. Náročné fyzické cvičení s využitím specifických pomůcek třeba někde v terénu měl dlouho v hlavě. Už v době svého studia na vysoké škole v Liberci koketoval s myšlenkou, že jednou by chtěl mít vlastní tělocvičnu, kde by na vyžádání předával své zkušenosti ze sportovního života. Začínal skromně v tělocvičně jedné školy. Dnes nabízí Brutal Kruháč v Praze, v Liberci, v Děčíně a v Ústí nad Labem. Ordinuje fyzickou přípravu hokejistům Slovanu, třikrát v roce zajišťuje vlastní kemp na Klínech, kam dojíždějí zájemci z celé republiky. Nedělá rozdíl mezi mužem a ženou. Každý prý má poznat své tělo!

” Sport byl u nás doma vždycky na prvním místě, maminka je tělocvikářka na střední škole, musel jsem se proto hýbat. Začínal jsem na Rabasovce s volejbalem. Potom přišel fotbal, hokej, florbal, skejt, kickbox a další aktivity. V Liberci na vysoké škole jsem spoluzakládal americký fotbal a hrál ho tam dva roky. V Praze na vysoké škole jsem hrál nejvyšší soutěž. Dnes jsem v týmu Blades a kondičně připravuji juniorku. Posiloval jsem vždycky, byla to součást tréninku,” vysvětluje svalnatý sportovec. Během studia si udělal kurz maséra a trenéra fitness a tím to všechno začalo. V Praze na FTVS si po magisterském studiu dodělal doktorát se specializací na sportovní management a sportovní trénink. S kamarádem Tomášem Nguyenem si pronajal v Ústí školní tělocvičnu. ” Začínali jsme v pěti lidech jednou týdně. Postupem času se přidávali další a najednou nás bylo moc. Objevili se další zájemci, tréninky začaly fungovat. V roce 2012 vznikl Brutal Kruháč a já to začal brát vážně. S kamarádem Tomášem jsme rozjeli projekt v Děčíně, založil jsem odbočku v Liberci a na několika místech v Praze. Samozřejmě, že k tomu patří webové stránky, logo, trenérské certifikáty, životospráva, různé závody a neustálé vzdělávání. Určili jsme věkovou hranici od 15 – 60 let, zásadní je individuální dohled při začátcích. Tohle není kulturistika, kruhový trénink se dá využít ve většině sportů. My chceme vyvolat u klientů pocit pohody a přátelské atmosféry, proto je součástí cvičení vždy hudba a zásadní je správný hec. Vybudit jedince k překonání sama sebe. Funguje to! Klasické činky tam také máme, ale někdy postačí pytel s pískem, stará pneumatika, velké kladivo, silná guma, kus klády, kámen a za chvilku můžete triko ždímat. Dnes se trénuje i šestkrát v týdnu, v Ústí se vytvořila stálá skupinka kolem stovky lidí. Není to jenom pro kluky, holek je polovina a vydrží opravdu dost,” tvrdí Jakub Jirgle, který se dnes živí jako profesionální trenér.

autor: Miroslav Vlach

© Copyright 2017 by Brutal kruháč. All rights reserved. Some icons made by Madebyoliver from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY