Brutal kruháč race článek

Brutal kruháč vydělával potem pro onkologii

V rámci třídenního festivalu pohybu v Letním kině mohli diváci tleskat šikovnosti mladých lidí, kteří představili své sporty, nebo se přímo zapojit do akce. Mezi vonícími stromy stínovali boxeři, karatisté, jezdila horská kola, střílelo se z luku, házelo na koš, hráči amerického fotbalu nabízeli svůj šišatý míč. Nedaleko spodního vchodu v pravé části parku dva svalnatci Jakub Jirgle a Tomáš Nguyen rozjeli svou drsnou show, které měla přispět na dobrou věc. Otevřený závod Brutal kruháč race přilákal necelou padesátku nadšenců z Prahy, Děčína a Ústí nad Labem. Deset stanovišť, tři kola a kasička pro dětskou onkologii. Vybralo se 18.770.-Kč. Úžasnou fyzičku měli všichni, zlaté medaile si na krk pověsili pouze dva borci. Věk nerozhodoval, pouze šikovnost, síla a rychlost. Mezi ženami byla nejodolnější volejbalistka z Prahy Kateřina Honzajková, který finálovou trať s mnoha nástrahami proběhla v čase 00:09:23. Nejlepším mužem byl pětadvacetiletý Bohumil Slavíček. Bydlí v Ústí, hokej hraje v Kadani a v Mostě. Jeho čas 00:09:11 vyrážel dech.

” Jsem rád, že posilovny jsou plné mladých lidí, že kondiční běh přilákal do terénu i ty dříve narozené. S kamarádem Tomášem jsem vymysleli tenhle závod, aby si to mohl každý vyzkoušet, omakat a posoudit, jak je na tom s fyzičkou. Brutální kruháč  znají především aktivní sportovci, hodně populární je mezi ženami. Tady je deset stanovišť na trati dlouhé cca 400 m. Startuje se po dvojicích, aby to byla zajímavější pro diváky, cíl je u vrchního vchodu. K měření posloužily čipy na orientační běh, dobrovolníci dohlíží na správnost cviku. Trať je stejně dlouhá pro ženy i muže, rozdílnost je v zátěži a počtu cviku. První úsek se běží po schodech (75) s pytlem písku. Muži 20 kg, ženy 15 kg. Potom se krátce cvičí s činkou, přenáší se pneumatiky, skáče na betonový stupínek, překonává dřevěný most atd.,” říká nadupaný  Jakub Jirgle.

Do dalšího kola postupovalo pouze osm nejlepších a zvedala se náročnost. Ve finále byly pouze čtyři ženy a čtyři muži a opět se přidávalo na obtížnosti. S pískem se běželo 150 schodů, skákalo se déle, cvičilo víc. Pro diváka úžasná podívaná, pro aktéry očistec. Několikrát jsem zaslechl větu ” kdyby to nebylo pro tu onkologii, už bych dál nešel .” Nikdo neodcházel, celá skupina zůstala na místě až do vyhlášení výsledků. Ti, co nesplnili limit pro další kolo fandili vítězům. Všichni se pořádně protáhli, na připravený šek byla dopsána částka 18.770.-Kč a to si přeci zaslouží potlesk. Vítězka ženské kategorie přijela s manželem a dvěma dětmi, prý na výlet.

autor: Miroslav Vlach

© Copyright 2017 by Brutal kruháč. All rights reserved. Some icons made by Madebyoliver from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY