2. ročník Brutal kruháč race

Ústecký Brutal kruháč opět dřel pro dětskou onkologii

V letním kině se zapsalo v neděli do startovní listiny akce nazvané Brutal Kruháč Race 2018 celkem dvaašedesát nadšenců nejen z Ústí nad Labem, někteří přijeli i z Prahy, aby propotili tričko pro správnou věc.

„Je to druhý ročník otevřené výzvy všem, co si chtějí otestovat svou fyzičku. Dobrovolné startovné bude opět věnováno dětské onkologii. V loňském roce jsme předávali šek v hodnotě 18 tisíc korun, letos se vybralo neuvěřitelných 34 tisíc. Poděkování patří všem sportovcům, ale i dobrovolníkům, aktivním divákům a sponzorům. Svou partu z Brutal kruháče dobře znám, zase mě potěšila poctivou dřinou a laskavým srdcem,“ prohlásil hlavní pořadatel akce Jakub Jirgle.

Kolem deváté dopoledne se ve spodní části Letního kina vytvořily dvojice sportovních nadšenců a akce mohla začít. Na předem určené trati bylo deset zastávek, kde dostávalo tělo mladých sportovců pěkně zabrat.


Do dalšího kola postupovala vždy polovina startujících a kolem čtrnácté hodiny odpoledne vyhlásil Jakub Jirgle čtveřici nejlepších žen a mužů pro drsné finále.

Trať byla stejná, jen cviků na stanovištích bylo víc. Nikdo neremcal, nikdo nešvindloval, každý se snažil podat nejlepší výkon a potom pochválil soupeře.

Namátkou vybírám některé disciplíny: Běh po schodech s pytlem písku na zádech, přemísťování ohromné pneumatiky na určenou vzdálenost, sklopky, přeskok, zátěžový krok se sudem nad hlavou atd.

Po šesti hodinách byli vyhlášeni vítězové. Stejně jako v loňském roce mezi ženami byla nejrychlejší Kateřina Honzajková z Prahy, mezi muži zvítězil stejně jako v loňském roce Bohumil Slavíček z Ústí nad Labem. Únava se dala krájet jako český salám, přesto byli všichni spokojeni.

„Příště to bude ještě náročnější a já věřím, že nás bude zase víc,“ prohlásil s úsměvem mladý pořadatel a pod schodištěm se ozval nadšený potlesk. Sport tvaruje tělo, vychovává, stmeluje kolektivy a někdy pomáhá těm, co to potřebují nejvíc. Dětem!

Autor: Miroslav Vlach

© Copyright 2017 by Brutal kruháč. All rights reserved. Some icons made by Madebyoliver from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY