10 tipů pro zdravý životní styl

  1. Spěte kvalitně a dostatečně – 7-9 hodin kvalitního spánku je nutných pro správnou funkci organismu a psychickou pohodu. Spěte ve tmavé, vyvětrané místnosti a před spaním se vyhýbejte koukaní do PC nebo chytrého telefonu.
  2. Hýbejte se pravidelně – vybudujte si návyk pravidelného pohybu 3-4 x týdně (kruhový trénink, fitko, běh, apod.)
  3. Pijte – zaměřte se na dostatečný přísun kvalitních tekutin během dne (voda, sypané čaje, ne limonády a alkohol)
  4. Dbejte na dostatečný přísun vitamínů a minerálů – vzhledem k nízkému obsahu vitamínů a minerálu v běžné stravě je třeba suplementovat kvalitní multivitamin a jednotlivé minerály jako hořčík (citrát), zinek a vitamín D3.
  5. Zvyšte přísun kvalitních tuků a bílkovin – většina lidí má nedostatečný přísun bílkovin ze stravy, proto je vhodné je doplňovat kvalitním proteinovým práškem, podobně to platí i pro zdravé tuky, zvyšte tak svůj přísun ořechů (kešu, mandle, makadémy), kokosového oleje, avokáda a dalších superpotravin.
  6. Omezte sacharidy – zejména pak typické zákusky, sušenky ke kávě, pečivo a výrobky z obilovin a většinu potravin obsahující glukózo-fruktózový sirup, modifikovaný škrob, apod. Platí pravidlo, že sacharidy si musíte zasloužit = pravidelný trénink (nízké procento tuku). Obecně je nejlepší sacharidy zařadit po tréninku a navečer pro kvalitnější spánek
  7. Zaměřte se na zdraví vašeho gastrointestinálního traktu – většina lidí má problémy se zažíváním, proto je vhodné používat probiotika, kefíry, které obsahují přátelské bakterie a pomáhají tak udržovat střevní mikroflóru v pořádku
  8. Detoxikujte se – čas od času není na škodu pročistit organismus. Nejlepší způsob je zařadit 18-24 hodinový půst, kdy v jeden den skončíte večeří a další den začnete večeří ve stejný čas. Přes den pijete jen vodu + můžete zařadit hořčík a zelený čaj/yerbu maté. Dále můžete pravidelně zařadit tzv. greensy, bio ječmen, spirulinu, chlorellu pro lepší detoxikaci.
  9. Myslete pozitivně – zdraví našeho těla závisí i na naší psychice. Proto se vyhýbejte negativním lidem a myšlenkám a zaměřte se jen na pozitivní aspekty ve vašem životě.
  10. Relaxujte – občas si dopřejte masáž, saunu nebo i jen procházku přírodou pro uvolnění stresu a lepší regeneraci

© Copyright 2017 by Brutal kruháč. All rights reserved. Some icons made by Madebyoliver from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY